Fotečky

13. května 2008 v 17:04


)Francouzský buldoček je pes výrazného vzhledu i charakteru, s velkou sílou osobnosti. Má výrazný smysl pro humor, k smrti rád si hraje, tropí různé žertíky a je pro každou lumpárnu.
Je trochu paličatý, ale tak okouzlujícím způsobem, že mu mnohé projde.
Je to bonvián, milovník života, který má rád své pohodlí, teplo, sucho a útulno, ocení dobré jídlo i chutný pamlsek. Přesto však zůstává psem v pravém smyslu slova. Je dobrým a spolehlivým hlídačem.
Není od přírody rváč, není ustrašený, lekavý nebo hysterický. Po většinu času z buldočka vyzařuje klid, pohoda, dobrá nálada a sympatický nadhled. Učení mu nečiní problémy, poměrně rychle si osvojí základní civilizační návyky, ale k soustavnému výcviku projevuje nechuť. Buldoček je rád centrem veškerého dění, umí být pořádně žárlivý. Dokáže se výborně začlenit do rodiny s dětmi, které nesmírně miluje.
Při běžném životě buldočci nekladou na svého majitele žádné přehnané nároky, nevyžadují dlouhé procházky ani každodenní péči o srst, nebývají vybíraví v jídle a jejich výchova není složitá. S křikem ani tělesnými tresty člověk u nich neuspěje.
Buldočci si rádi hrávají s dětmi i dospělými, s jinými psy i s kočkami. Jsou zábavní, vynalézaví, nápadití.
S buldočkem nikdy nebudete mít nouzi o společnost. Jakmile s ním vyrazíte na procházku, můžete si být jisti, že se s vámi každou chvíli dá někdo do řeči. Tito malí klauni k sobě svým nezaměnitelným vzhledem i žertovným chováním spolehlivě přitahují zájem lidí.
Navíc jsou většinou velmi společenští a přátelští.
Francouzský buldoček je ideální pes pro ty, jimž učarovala velká, silná a masivní plemena, ale nemají pro jejich držení dostatek prostoru, finančních prostředků, zkušeností ani fyzických sil.
Do buldočků se zkrátka zamiluje snad každý, kdo se s nimi blíže seznámí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucik526 lucik526 | Web | 13. května 2008 v 17:31 | Reagovat

hezkej blogís

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama